Gregory Rozek

Polski grafik i astrolog.Gregory-Rozek

Prowadzi stronę internetową i graficzno-astrologiczny blog pod adresem: gregoryrozek.com Jako ASTROLOG, w zasadniczej mierze jest samoukiem, otwartym na wszystko, ale krytycznym i ostrożnym. Obecnie Gregory pracuje w oparciu o starożytne techniki hellenistyczne (całe znaki jako domy horoskopowe, klasyczne planety, losy i aspekty, prognoza wydarzeń przy pomocy technik władców czasu, itd.) i jest chyba pierwszą osobą w Polsce, która pracuje w takim systemie. Wybrał taką metodę astrologii, częściowo ze względu na jej konsekwentną prostotę a przy tym wysoką skuteczność, pozbawioną psychologicznego bajdurzenia, którym zraziła go do siebie astrologia współczesna, a częściowo ze względu na miłość do kultur i kosmologii starożytnych i ich spojrzenia na duszę i przeznaczenie.

Gregory jest najbardziej znany prawdopodobnie z artykułu badawczego na temat planet w retrogradacji (biegu wstecznym), opublikowanym w wyniku konkursu dla astrologów zorganizowanego przez Towarzystwo Astrologiczne Wielkiej Brytanii (The Astrological Association of Great Britain), a następnie udostępniony w poszerzonej ilustrowanej wersji na jego stronie internetowej: Planety w retrogradacji i ich liczba w horoskopie - artykuł i prezentacja wideo wraz z jeszcze bardziej poszerzoną animowaną prezentacją wideo:

 

Gregory jest obserwatorem życia i ludzi. Zainteresowanym ich zrozumieniem oraz na ile to jest możliwe, pomocą i wsparciem dla nich. Dzięki skrupulatnemu nastawieniu jakie przynosi w jego horoskopie silny trzeci dom komunikacji intelektualnej połączony z piątym domem kreatywności oraz artystycznej naturze Wenus, Gregory pragnie by móc tego dokonać poprzez zespolenie wiedzy i sztuk wizualnych w jedno. Zwłaszcza za pomocą form komiksowych lub animowanej serii telewizyjnej i projektów społecznych, opartych całkowicie na profesjonalnej astrologii i ogólnej głębokiej wiedzy o egzystencji wspartej interesującą stroną graficzną i kreatywnej fabule, by dzięki temu móc, w sposób pozbawiony moralizującej retoryki, przekazać pewne dostrzeżone obrazy i zależności. Tymczasem zajmuje się on różnymi projektami łączącymi sztukę i astrologię , takimi jak przygotowanie astrologicznych tablic, infografik i komiksów i tłumaczeniami. Gregory jest autorem polskiej pełnej wersji językowej internetowej aplikacji AstroApp, zaczął również tłumaczyć z greckiego oryginału na język polski i analizować Antologie - kluczowy starożytny tekst astrologiczny Wettiusza Walensa z Antiochii: Wettiusz Walens z Antiochii, "Antologie" w tłumaczeniu na j. polski.

arts-astrology

Jako GRAFIK i twórca sztuk wizualnych i wideo, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz technikum poligraficznego i szkoły reklamy. Pracował dla takich międzynarodowych firm jak Adobe czy korporacji reklamowej BBDO jako dyrektor artystyczny. Obecnie zgromadził własny warsztat graficzny i zasoby, które umożliwiają mu nawet jeszcze lepszą wydajność niż w studiach graficznych, dając mu tym samym wolność do kreatywnej działalności na własną rękę. Może również dzięki temu zaoferować elastyczne warunki współpracy.

Możecie więc kontaktować się z Gregorym, nie tylko w prawie analiz horoskopowych, ale także, jeśli chcielibyście mieć zaprojektowaną graficznie książkę, plakat, ulotkę czy inne materiały i przygotowane do druku lub publikacji w formatach internetowych albo wideo i je wypromować. Zwłaszcza, jeśli dotyczą astrologii, ponieważ rozumiejąc język i sens astrologii, Gregory może szybko wytwarzać idee graficzne na jego temat.